Один з найпоширеніших методів стерилізації в стоматологічних клініках - це автоклавування. Автоклав - це прилад, який використовує пар та тиск, щоб знищити бактерії, віруси та інші мікроорганізми. Для того, щоб автоклавування було ефективним, інструменти мають бути правильно підготовлені, а сам процес повинен бути належно скерований та моніторингуватись.

1. Ознайомтесь із класифікатором Європейського стандарту автоклавів.

Європейський стандарт EN ISO 13060 запровадив нову систему класифікації парових стерилізаторів та медичних автоклавів. Зокрема, для стерилізаторів запроваджено окремі класи. Компанія MELAG чудово знає потреби приватних медичних практик та лікувальних закладів. Ця компанія виробляє пристрої всіх класів, що відрізняються найвищим рівнем якості та надійності. У всьому світі вони поставили понад півмільйона парових стерилізаторів – це великий міжнародний успіх компанії та визнання всієї лінійки продукції MELAG. Компанія MELAG  встановлює нові стандарти знезараження інструментів із застосуванням інноваційних технологій.

   КЛАС N   

Автоклави цього класу використовуються для стерилізації лише незапакованих предметів без пустот і щілин, тканин без упаковки суцільнометалевих, гладких інструментів, що завантажуються безпосередньо в лоток
В представників цього класу немає попереднього вакууму та вакуумного осушування.

   КЛАС S   

Автоклави класу S все ще не мають фази попереднього вакууму, але вже з наявністю вакуумного осушування. Вони розроблені для використання і медичній та стоматологічній сферах коли для стерилізації не потрібно використовувати автоклави класу В. Дають можливість стерилізувати суцільні, гладкі інструменти, які мають прості порожнини (відповідно до визначення згідно EN 13060) і невеликої кількості текстилю в упаковці.Відрізняються від автоклавів класу “В” відсутністю функції фракціонованого попереднього вакууму. В автоклавах класу “S” використовується функція лінеарного попереднього вакууму.

   КЛАС B   

Автоклави цього класу мають функцію попереднього вакууму та функцію вакуумного осушування, можуть стерилізувати будь-які форми медичних виробів і тканин: масивні, порожнисті, пористі, упаковані в індивідуальні чи подвійну упаковку. Ці автоклави широко використовуються при стерилізації хірургічних інструментів, та стоматологічних наконечників.

Функція попереднього вакууму є дуже важливою, адже вона дозволяє викачати заражене повітря не тільки з камери стерилізатора, але і з всіх порожнин інструменту який ви стерилізуєте, це забезпечує доступ гарячої пари в ці порожнини чи щілини, адже мікроорганізми знищуються лише при контакті з парою, а якщо в труднодоступних місцях буде залишатись повітря то стерильність не буде забезпечена повністю.

2. Визначити компанію віробника.

Ми пропонуємо автоклави німецького підприємства MELAG.  Компанія MELAG – це приватне сімейне підприємство, засноване у 1951 році. Вони фокусуються виключно на виробництві обладнання для гігієни лікувальних закладів. Вузька спеціалізація дозволяє цій компанії продовжувати розвивати бренд на міжнародному рівні разом із командою висококваліфікованих технічних фахівців. На сьогоднішній день MELAG вважаємося найбільшим спеціалізованим виробником медичних стерилізаторів та термодезінфекторів. 

3. Ознайомитись з технічними характеристиками приладу.

Зверніть увагу на технічні характеристики: об‘єм камери, програми, сенсорне управління, можливість збереження даних про останні процеси. В залежності від Ваших потреб в кількості стерилізуємих об’єктів буде мати значення і розмір камери вибраного автоклава. Найбільш поширені розміри камер знаходяться в діапазоні від 16 до 22 літрів

Панель керування автоклаву повинна забезпечувати легке зчитування інформації, символи циклів на панелі управління – зручні та зрозумілі медичному персоналу.

Для роботи автоклавів використовується дистильована вода. Автоклави з підігрівом води поза загрузочною камерою є більш економними щодо розходу дистильованої води.

Як правило, автоклав має 3 робочих програми:

  • 135– фаза стерилізації – 4 хв. для інструментів без упаковки.
  • 1350 – фаза стерилізації – 18 хв. для запакованих інструментів – ця програма ефективна для знищення таких серйозних мікроогранізмів, як наприклад, збудники сказу.
  • 1210 – фаза стерилізації  – 15 хв., наприклад, для тканин, а також може мати програми для тестових випробувань.

4. Передбачити сервісне та технічне обслуговування.

Перед експлуатацією приладу ознайомтеся з посібником користувача який містить важливі правила техніки безпеки. Функціональна справність протягом тривалого часу та збереження функціональності вашого приладу залежать перш за все від догляду за ним.  Як попередню підготовку інструментів, так і стерилізацію інструментів має виконувати тільки кваліфікований персонал.

Наша компанія Gear Dental надає якісний сервіс та оперативно обслуговує несправності, які можуть виникнути під час експлуатації автоклаву. Наша компанія забезпечує клієнтів обладнанням на період технічного обслуговування.